Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
7 Days in Entebbe (2018) HD

7 Days in Entebbe (2018) HD

Discover the story that changed the course of history.Mar. 15, 2018 107 Min.
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Aktoret

Rosamund Pike isBrigitte Kuhlmann
Brigitte Kuhlmann
Daniel Brühl isWilfried Böse
Wilfried Böse
Eddie Marsan isShimon Peres
Shimon Peres
Lior Ashkenazi isYitzhak Rabin
Yitzhak Rabin
Nonso Anozie isIdi Amin
Idi Amin
Ben Schnetzer isZeev Hirsch
Zeev Hirsch
Andrea Deck isPatricia Martel
Patricia Martel
Denis Ménochet isJacques Le Moine
Jacques Le Moine
Angel Bonanni isYoni Netanyahu
Yoni Netanyahu
Juan Pablo Raba isJuan Pablo
Juan Pablo

Pershkrimi

Në korrik të vitit 1976, katër terroristë rrëmbejnë një avion që udhëton nga Tel-Avivi për Paris dhe e detyrojnë ekuipazhin e fluturimit të shkojnë në Entebe të Ugandës. Atje, udhëtarët hebrenj mbahen peng, si pengje për lirimin e dhjetëra terroristëve të burgosur në Izrael, Gjermani dhe Suedi. Një film që nxjerr edhe një herë në pah konfliktin e gjatë Izrael-Palestinë….

Titulli origjinal7 Days in Entebbe
Vleresimi TMDb5.8 180 votes
Loading...