Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
A Prophet (2009) HD

A Prophet (2009) HD

Escaping the prison of life.Aug. 26, 2009 155 Min.
Your rating: 0
10 1 vote

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Aktoret

Pershkrimi

Kur Malik El Xhebina, dënohet me gjashtë vjet burg, ai nuk mund të lexojnë dhe as të shkruajnë. Aty në burg Maliku bëhet hamall nga kreu i bandës Korsikane i cili sundon burgun dhe kur merr liri-dalje kryen disa misione për të. Por Malik është i guximshëm e i mençur, dhe në fshehtësi ai zhvillon planet e tij.

Titulli origjinalUn prophète
Vleresimi IMDb7.9 votes
Vleresimi TMDb7.6 537 votes