Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Angel of Evil (2010) HD

Angel of Evil (2010) HD

The incredible true story of Italy's most notorious gangster.Sep. 06, 2010 102 Min.
Your rating: 7
9.2 5 votes

VIDEO TRAILER

DISA FOTO NGA FILMI

DIREKTOR

AKTORËT

Kim Rossi Stuart isRenato Vallanzasca
Renato Vallanzasca
Paz Vega isAntonella D'
Antonella D'
Lia Gotti isCarmen
Carmen
Toni Pandolfo isSpaghettino
Spaghettino
Valeria Solarino isRipalta Pioggia
Ripalta Pioggia

PËRSHKRIMI

Vendosur në Itali në vitet 1970, VALLANZASCA është rrëfimi i vërtetë i ligjvënësit më famëkeq të nëntokës italiane. Një kriminel nga mosha 9 vjeqare , Renato Vallanzasca u rrit për t’u bërë mafiozët më famëkeq i vendit para moshës 27 vjeçare. Vallanzasca dhe banda e tij morën kontrollin e nëntokës së Milanos me një varg grabitje, rrëmbim dhe vrasje të profilit të lartë. Në këtë proces, ai mahniti publikun dhe fitoi pseudonimin ‘il bel Renè’ – për hijeshinë e tij djallëzore dhe fytyrën e bukur. Arrestuar disa herë, braktisja e tij guximtare nga burgu i zemëruar qeverisë, zemëroi rivalët e tij dhe ushqeu legjendën e tij.

TITULLI ORIGJINALVallanzasca - Gli angeli del male
VLERSIMI IMDb7.0 votes
VLERSIMI TMDb6.7 119 votes

FILMA TË NGJASHËM

Loading...