Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Arthur (2011) HD

Arthur (2011) HD

Meet the world's only loveable billionaire.Apr. 08, 2011 110 Min.
Your rating: 0
10 1 vote

VIDEO TRAILER

DISA FOTO NGA FILMI

DIREKTOR

Jason Winer
Director

AKTORËT

PËRSHKRIMI

Russell Brand rishpik rolin e miliarderit të adhurueshëm Artur Bak, një njeri i papërgjegjshëm i cili është mbështetur gjithmonë në dy gjëra: në pasurinë e tij të pafund dhe në dadon e tij të përjetshme Hobson (fituesja e Academy Award Helen Mirren) për ta mbajtur larg telasheve. Tani ai përballet me sfidën e tij më të madhe: të zgjedhë midis një martese me mblesëri me drejtoreshën ekzekutive ambicioze Suzana (Jennifer Garner) që do t’i sigurojë jetesën e tij luksoze, ose një të ardhmeje të pasigurt me të vetmen gjë që paratë s’mund ta blejnë – Naomin (Greta Gerwig), dashurinë e tij të vërtetë. Me frymëzimin e Naomit dhe pak ndihmë jo tradicionale nga Hobsoni, Arturi do të marrë rrezikun më të shtrenjtë të jetës së tij dhe do të mësojë se ç’do të thotë të jesh burrë në këtë riimagjinim të komedisë romantike që ka fituar çmimin Oscar, Arthur….

TITULLI ORIGJINALArthur
VLERSIMI IMDb5.7 votes
VLERSIMI TMDb5.5 407 votes

FILMA TË NGJASHËM

Loading...