Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Bajirao Mastani (2015) HD

Bajirao Mastani (2015) HD

Dec. 18, 2015 150 Min.
Your rating: 0
9 9 votes

VIDEO TRAILER

DISA FOTO NGA FILMI

DIREKTOR

AKTORËT

Ranveer Singh isBaji Rao I
Baji Rao I
Tanvi Azmi isRadhabai
Radhabai
Vaibhav Tatwawadi isChimaji Appa
Chimaji Appa
Mahesh Manjrekar isMaratha Emperor '
Maratha Emperor '
Milind Soman isAmbaji Panth
Ambaji Panth
Aditya Pancholi isPanth Pratinidhi
Panth Pratinidhi

PËRSHKRIMI

Një histori romantike midis gjeneralit të Marthas, Baji Raoi I dhe Mastanit, një princeshë myslimane…

TITULLI ORIGJINALBajirao Mastani
VLERSIMI IMDb7.2 votes
VLERSIMI TMDb7.4 122 votes

FILMA TË NGJASHËM

Loading...