Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Batman v Superman: Dawn of Justice (2016) HD

Batman v Superman: Dawn of Justice (2016) HD

Justice or revengeMar. 23, 2016 (USA)183 Min.PG-13
Your rating: 10
9.5 15 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Zack Snyder
Director

Aktoret

Ben Affleck isBruce Wayne / Batman
Bruce Wayne / Batman
Henry Cavill isClark Kent / Superman
Clark Kent / Superman
Amy Adams isLois Lane
Lois Lane
Jesse Eisenberg isLex Luthor
Lex Luthor
Diane Lane isMartha Kent
Martha Kent
Jeremy Irons isAlfred Pennyworth
Alfred Pennyworth
Gal Gadot isDiana Prince / Wonder Woman
Diana Prince / Wonder Woman
Holly Hunter isSenator Finch
Senator Finch
Scoot McNairy isWallace Keefe
Wallace Keefe

Pershkrimi

Kanë kaluar pothuajse dy vite që kur Supermeni u ndesh me Zodin në një betejë kolosale që shkatërroi qytetin e Metropolisit. Humbja e jetëve dhe dëmet materiale bënë që të ketë shumë të pakënaqur dhe të inatosur, duke përfshirë edhe luftuesin e krimeve milioner, Brus Uejn..

Titulli origjinalBatman v Superman: Dawn of Justice
Vleresimi IMDb6.7 465,665 votes
Vleresimi TMDb5.6 5522 votes