Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Billa 2 (2012) HD

Billa 2 (2012) HD

The BeginningJul. 13, 2012 (India)140 Min.
Your rating: 0
10 3 votes

VIDEO TRAILER

DISA FOTO NGA FILMI

DIREKTOR

AKTORËT

Ajith Kumar isDavid Billa
David Billa
Prabhu Ganesan isDSP Jayaprakash
DSP Jayaprakash
Manoj K. Jayan isKotiswara Rao
Kotiswara Rao
Ilavarasu isSelvaraj
Selvaraj
Yog Japee isRanjith
Ranjith
Rahman isJagdish
Jagdish

PËRSHKRIMI

Një njeri i thjeshte nga një vend i varfër futet në boten e krimit dhe bëhet një nga gangsteret  të frikshëm në vend.

TITULLI ORIGJINALBilla II
VLERSIMI IMDb6.3 9.340 votes
VLERSIMI TMDb6.2 8 votes

FILMA TË NGJASHËM

Loading...