Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Bohemian Rhapsody (2018)

Bohemian Rhapsody (2018)

Fearless lives foreverOct. 24, 2018 135 Min.
Your rating: 10
9.3 6 votes

VIDEO TRAILER

DISA FOTO NGA FILMI

DIREKTOR

Claire Frayn
Director

AKTORËT

Rami Malek isFreddie Mercury
Freddie Mercury
Gwilym Lee isBrian May
Brian May
Ben Hardy isRoger Taylor
Roger Taylor
Joseph Mazzello isJohn Deacon
John Deacon
Lucy Boynton isMary Austin
Mary Austin
Aidan Gillen isJohn Reid
John Reid
Allen Leech isPaul Prenter
Paul Prenter
Tom Hollander isJim Beach
Jim Beach
Mike Myers isRay Foster
Ray Foster
Aaron McCusker isJim Hutton
Jim Hutton

PËRSHKRIMI

Këngëtarja Freddie Mercury, kitaristi Brian May, boksieri Roger Taylor dhe kitaristi i basit John Deacon marrin botën muzikore nga stuhia kur formojnë bandën e rock ‘n’ roll band në vitin 1970. Këngët e hitit bëhen klasike të menjëhershme. Kur jetesa gjithnjë e më e egër e Merkurit fillon të dalë jashtë kontrollit, Mbretëresha së shpejti përballet me sfidën e saj më të madhe – duke gjetur një mënyrë për ta mbajtur brezin së bashku mes suksesit dhe tejkalimit.

TITULLI ORIGJINALBohemian Rhapsody
VLERSIMI TMDb8.3 1153 votes

FILMA TË NGJASHËM

Loading...