Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Bonnie and Clyde (1967) HD

Bonnie and Clyde (1967) HD

They’re young… they’re in love… and they kill people.Jul. 18, 1967 (USA)111 Min.R
Your rating: 10
10 6 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Arthur Penn
Director

Aktoret

Warren Beatty isClyde Barrow
Clyde Barrow
Faye Dunaway isBonnie Parker
Bonnie Parker
Gene Wilder isEugene Grizzard
Eugene Grizzard
Gene Hackman isBuck Barrow
Buck Barrow
Denver Pyle isFrank Hamer
Frank Hamer
Dub Taylor isIvan Moss
Ivan Moss
Evans Evans isVelma Davis
Velma Davis

Pershkrimi

Bonnie dhe Clyde bazohen në tregimet e vërteta të grupit të gangsterëve Bonnie Parker dhe Clyde Barrow të cilët në vitet 1930 filluan të plaçkitnin bankat në qytetet amerikane derisa u vranë. Filmi është një pikë referimi kryesore në lëvizjen estetike të njohur si Hollivudi i Ri.

Titulli origjinalBonnie and Clyde
Vleresimi IMDb8.0 87,259 votes
Vleresimi TMDb7.6 417 votes