Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Catch Me If You Can (2002) HD

Catch Me If You Can (2002) HD

The true story of a real fake.Dec. 25, 2002 (USA, Canada)141 Min.PG-13
Your rating: 0
10 2 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Aktoret

Leonardo DiCaprio isFrank William Abagnale
Frank William Abagnale
Tom Hanks isCarl Hanratty
Carl Hanratty
Martin Sheen isRoger Strong
Roger Strong
Nathalie Baye isPaula Abagnale
Paula Abagnale
Amy Adams isBrenda Strong
Brenda Strong
James Brolin isJack Barnes
Jack Barnes
Jennifer Garner isCheryl Ann
Cheryl Ann
Brian Howe isEarl Amdursky
Earl Amdursky
Steve Eastin isPaul Morgan
Paul Morgan

Pershkrimi

“Më kap nëse mundesh” është historia e vërtetë e falsifikatorit Frank Abagnale Jr. i cili lindi më 27 prill të vitit 1948 dhe e shtriu “aktivitetin” e tij të mashtrimit për pesë vjet në vitet ’60. Mashtrimi i tij i parë ishte firmosja e çeqeve mbi llogarinë e tij, por tejet të ekzagjeruar. Ai u maskua si një pilot “Frank Williams” për të bërë xhiro falas rreth e rrotull botës. Më vonë u shtir si pediatër për 11 muaj në spitalin e Georgia-s, nën emrin “Frank Williams”. Falsifikoi diplomën e juristit të Universitetit të Harvardit, mori provimin e avokatit në Lousiana dhe zuri punë në zyrën e prokurorit të Përgjithshëm të Shtetit të Lousianës. Për 5 vjet ai punoi me 8 identitete të ndryshme, megjithëse përdorte më shumë para të thata se sa çeqe.

Titulli origjinalCatch Me If You Can
Vleresimi IMDb8.1 579,441 votes
Vleresimi TMDb7.7 3021 votes