Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Charlie Wilson's War (2007) HD

Charlie Wilson's War (2007) HD

Based on a true story. You think we could make all this up?Dec. 19, 2007 (USA, Germany)102 Min.R
Your rating: 0
0 0 votes

VIDEO TRAILER

DISA FOTO NGA FILMI

DIREKTOR

Mike Nichols
Director

AKTORËT

Tom Hanks isCharlie Wilson
Charlie Wilson
Julia Roberts isJoanne Herring
Joanne Herring
Amy Adams isBonnie Bach
Bonnie Bach
Om Puri isPresident Zia
President Zia
Shiri Appleby isCharlies Engel
Charlies Engel
Rachel Nichols isCharlies Engel
Charlies Engel
Erick Avari isAvi Perlman
Avi Perlman

PËRSHKRIMI

Një dramë e bazuar në një kongresmen të Teksasit marrëveshjet e fshehta të Charlie Wilson në Afganistan, ku përpjekjet e tij për të ndihmuar rebelët në luftën e tyre me sovjetikët kanë disa efekte të paparashikuara dhe të gjatë me ndikim të gjerë.

TITULLI ORIGJINALCharlie Wilson's War
VLERSIMI IMDb7.1 92,416 votes
VLERSIMI TMDb6.5 279 votes

FILMA TË NGJASHËM

Loading...