Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
× Nese Server 1 nuk ju punon, ateher shtyp " ZGJIDH SERVERIN " dhe zgjidh server 2, 3, 4 ose opsionet poshte pershkrimit!
720p
Charlie Wilson’s War (2007) HD

Charlie Wilson’s War (2007) HD

Based on a true story. You think we could make all this up?Dec. 19, 2007 (USA, Germany)102 Min.R
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Mike Nichols
Director

Aktoret

Tom Hanks isCharlie Wilson
Charlie Wilson
Julia Roberts isJoanne Herring
Joanne Herring
Amy Adams isBonnie Bach
Bonnie Bach
Om Puri isPresident Zia
President Zia
Shiri Appleby isCharlies Engel
Charlies Engel
Rachel Nichols isCharlies Engel
Charlies Engel
Erick Avari isAvi Perlman
Avi Perlman

Permbledhje

Një dramë e bazuar në një kongresmen të Teksasit marrëveshjet e fshehta të Charlie Wilson në Afganistan, ku përpjekjet e tij për të ndihmuar rebelët në luftën e tyre me sovjetikët kanë disa efekte të paparashikuara dhe të gjatë me ndikim të gjerë.

Titulli origjinalCharlie Wilson's War
Vlerësimi IMDb7.1 92,416 votes
Vlerësimi TMDb6.5 279 votes