Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Che: Part One (2008) HD

Che: Part One (2008) HD

The revolution made him a legend.Sep. 05, 2008 (USA)134 Min.R
Your rating: 0
7 3 votes

VIDEO TRAILER

DISA FOTO NGA FILMI

DIREKTOR

AKTORËT

Benicio del Toro isErnesto Che Guevara
Ernesto Che Guevara
Demián Bichir isFidel Castro
Fidel Castro
Rodrigo Santoro isRaúl Castro
Raúl Castro
Santiago Cabrera isCamilo Cienfuegos
Camilo Cienfuegos
Julia Ormond isLisa Howard
Lisa Howard
Oscar Isaac isU.N. Interpreter
U.N. Interpreter
María Isabel Díaz isMaría Antonia
María Antonia
Yul Vazquez isAlejandro Ramirez
Alejandro Ramirez
José Caro isEsteban
Esteban

PËRSHKRIMI

Në vitin 1956, Ernesto ‘Che’ Guevara dhe një bandë kubanezësh e udhëhequr nga Kastro, ngrenë një ushtri për të hedhur poshtë regjimin e diktatorit Fulgencio Batista.

TITULLI ORIGJINALChe: Part One
VLERSIMI IMDb7.3 39,977 votes
VLERSIMI TMDb6.8 204 votes

FILMA TË NGJASHËM

Loading...