Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
× Nese Server 1 nuk ju punon, ateher shtyp " ZGJIDH SERVERIN " dhe zgjidh server 2, 3, 4 ose opsionet poshte pershkrimit!
720p
A Christmas Carol (2009) HD

A Christmas Carol (2009) HD

Season's GreedingsNov. 04, 2009 (USA)96 Min.PG
Your rating: 10
10 4 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Gary Oldman isTiny Tim
Tiny Tim
Jim Carrey isEbenezer Scrooge
Ebenezer Scrooge
Steve Valentine isFunerary Undertaker / Topper
Funerary Undertaker / Topper
Daryl Sabara isUndertaker'
Undertaker'
Sage Ryan isTattered Caroler
Tattered Caroler
Amber Gainey Meade isTattered Caroler / Well-Dressed Caroler
Tattered Caroler / Well-Dressed Caroler
Ryan Ochoa isTattered Caroler / Beggar Boy / Young Cratchit Boy / Ignorance Boy / Young Boy with Sleigh
Tattered Caroler / Beggar Boy / Young Cratchit Boy / Ignorance Boy / Young Boy with Sleigh
Bobbi Page isTattered Caroler / Well-Dressed Caroler
Tattered Caroler / Well-Dressed Caroler
Ron Bottitta isTattered Caroler / Well-Dressed Caroler
Tattered Caroler / Well-Dressed Caroler
Sammi Hanratty isBeggar Boy / Young Cratchit Girl / Want Girl
Beggar Boy / Young Cratchit Girl / Want Girl

Permbledhje

Në 1843, Ebenezer Scrooge, një huadhënës i keq dhe dorështrënguar jeton në një
 shtëpi në Londër ai përbuz çdo gjë që mishëron gëzimin dhe frymën e Krishtlindjeve.
Titulli origjinalA Christmas Carol
Vlerësimi IMDb6.8 78,679 votes
Vlerësimi TMDb6.6 855 votes