Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Cloud Atlas (2012) HD

Cloud Atlas (2012) HD

Everything is ConnectedOct. 26, 2012 (Germany, USA, Hong Kong, Singapore)172 Min.R
Your rating: 0
8.6 8 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Aktoret

Tom Hanks isDr. Henry Goose / Hotel Manager / Isaac Sachs / Dermot Hoggins / Cavendish Look-a-Like Actor / Zachry
Dr. Henry Goose / Hotel Manager / Isaac Sachs / Dermot Hoggins / Cavendish Look-a-Like Actor / Zachry
Halle Berry isNative Woman / Jocasta Ayrs / Luisa Rey / Indian Party Guest / Ovid / Meronym
Native Woman / Jocasta Ayrs / Luisa Rey / Indian Party Guest / Ovid / Meronym
Jim Broadbent isCaptain Molyneux / Vyvyan Ayrs / Timothy Cavendish / Korean Musician / Prescient 2
Captain Molyneux / Vyvyan Ayrs / Timothy Cavendish / Korean Musician / Prescient 2
Hugo Weaving isHaskell Moore / Tadeusz Kesselring / Bill Smoke / Nurse Noakes / Boardman Mephi / Old Georgie
Haskell Moore / Tadeusz Kesselring / Bill Smoke / Nurse Noakes / Boardman Mephi / Old Georgie
Jim Sturgess isAdam Ewing / Poor Hotel Guest / Megan'
Adam Ewing / Poor Hotel Guest / Megan'
Bae Doona isTilda / Megan'
Tilda / Megan'
Ben Whishaw isCabin Boy / Robert Frobisher / Store Clerk / Georgette / Tribesman
Cabin Boy / Robert Frobisher / Store Clerk / Georgette / Tribesman
Keith David isKupaka / Joe Napier / An-kor Apis / Prescient
Kupaka / Joe Napier / An-kor Apis / Prescient
Zhou Xun isTalbot / Hotel Manager / Yoona-939 / Rose
Talbot / Hotel Manager / Yoona-939 / Rose

Pershkrimi

Filmi tregon një histori ku veprimet dhe pasojat e jetëve tona ndikohen me njëra-tjetren të shkuares, të tashmes dhe të ardhmes. Sikur një shpirt të transformojë një vrasës në një shpëtimtar dhe një akt mirësie i vetëm të shperndahet nëper shekuj për të frymezuar një revolucion…

Titulli origjinalCloud Atlas
Vleresimi IMDb7.5 296,389 votes
Vleresimi TMDb6.6 2550 votes