Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Coraline (2009) HD

Coraline (2009) HD

Be careful what you wish for.Feb. 05, 2009 100 Min.
Your rating: 10
9.9 7 votes

VIDEO TRAILER

DISA FOTO NGA FILMI

DIREKTOR

Henry Selick
Director

AKTORËT

Dakota Fanning isCoraline Jones (voice)
Coraline Jones (voice)
Teri Hatcher isMother / Other Mother (voice)
Mother / Other Mother (voice)
Jennifer Saunders isMiss Spink (voice)
Miss Spink (voice)
Dawn French isMiss Forcible (voice)
Miss Forcible (voice)
Keith David isCat (voice)
Cat (voice)
John Hodgman isFather / Other Father (voice)
Father / Other Father (voice)
Ian McShane isMr. Sergei Alexander Bobinsky / Other Bobinsky
Mr. Sergei Alexander Bobinsky / Other Bobinsky
Aankha Neal isSweet Ghost Girl (voice)
Sweet Ghost Girl (voice)
George Selick isGhost Boy (voice)
Ghost Boy (voice)

PËRSHKRIMI

Kur Coraline shkon në një shtëpi të vjetër, ajo ndjehet e mërzitur dhe e lënë pas dore nga prindërit e saj. Ajo gjen një derë të fshehur me një kalim të zvarritur. Gjatë natës, ajo kalon nga aty dhe gjen një botë paralele ku të gjithë kanë butona në vend të syve, me prindërit e kujdesshëm dhe të gjitha ëndrrat e saj vijnë e vërtetë. Kur Nëna te botes tjeter e fton Coraline të qëndrojë përgjithmonë në botën e saj, vajza refuzon dhe gjen se realiteti alternativ ku është i bllokuar është vetëm një mashtrim për ta tërhequr.

TITULLI ORIGJINALCoraline
VLERSIMI IMDb7.7 votes
VLERSIMI TMDb7.5 2487 votes

FILMA TË NGJASHËM

Loading...