Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Ek Tha Tiger (2012) HD

Ek Tha Tiger (2012) HD

Aug. 15, 2012 (India)133 Min.R
Your rating: 4
9.2 13 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Kabir Khan
Director

Aktoret

Salman Khan isTiger / Manish / Avinash Singh Rathod
Tiger / Manish / Avinash Singh Rathod
Roshan Seth isAnwar Jamal Kidwai
Anwar Jamal Kidwai

Pershkrimi

Agjent RAW Tiger është në një mision për të marrë informacion nga një shkencëtar në Dublin. Komploti përqëndrohet në një kodues indian (RAW) i quajtur Tiger, i cili bie në dashuri me një spiune pakistaneze (ISI) gjatë një hetimi dhe se si ideologjia dhe parimet e Tigerit ndryshojnë me kalimin e kohës.

Titulli origjinalEk Tha Tiger
Vleresimi IMDb5.4 23,039 votes
Vleresimi TMDb5.8 45 votes
Loading...