Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Elizabeth: The Golden Age (2007) HD

Elizabeth: The Golden Age (2007) HD

Woman. Warrior. Queen.Sep. 09, 2007 (UK, France, Germany, USA)114 Min.PG-13
Your rating: 0
10 2 votes

VIDEO TRAILER

DISA FOTO NGA FILMI

DIREKTOR

AKTORËT

Cate Blanchett isElizabeth I
Elizabeth I
Clive Owen isSir Walter Raleigh
Sir Walter Raleigh
Geoffrey Rush isSir Francis Walsingham
Sir Francis Walsingham
Laurence Fox isSir Christopher Hatton
Sir Christopher Hatton
Tom Hollander isAmyas Paulet
Amyas Paulet
Abbie Cornish isElizabeth Throckmorton
Elizabeth Throckmorton
Rhys Ifans isRobert Reston
Robert Reston
Jordi Mollà isPhilip II
Philip II
Samantha Morton isQueen Mary
Queen Mary
Eddie Redmayne isAnthony Babington
Anthony Babington

PËRSHKRIMI

Mbretëresha Elizabeth vazhdon me kriza të shumta në fund të mbretërimit të saj, duke përfshirë intrigat e gjykatës, një komplot për vrasje, Armatës Spanjolle, dhe zhgënjimet romantike.

TITULLI ORIGJINALElizabeth: The Golden Age
VLERSIMI IMDb6.9 56,769 votes
VLERSIMI TMDb6.6 231 votes

FILMA TË NGJASHËM

Loading...