Loading...
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Fanny and Alexander (1982) HD

Fanny and Alexander (1982) HD

Dec. 17, 1982 (Sweden, France, West Germany) 188 Min. R
Your rating: 0
10 1 vote
Loading...

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Allan Edwall isOscar Ekdahl
Oscar Ekdahl
Ewa Fröling isEmilie Ekdahl
Emilie Ekdahl
Erland Josephson isIsak Jacobi
Isak Jacobi
Bertil Guve isAlexander Ekdahl
Alexander Ekdahl
Pernilla Allwin isFanny Ekdahl
Fanny Ekdahl
Jan Malmsjö isBishop Edvard Vergerus
Bishop Edvard Vergerus
Gunn Wållgren isHelena Ekdahl
Helena Ekdahl
Börje Ahlstedt isCarl Ekdahl
Carl Ekdahl
Gunnar Björnstrand isFilip Landahl
Filip Landahl

Permbledhje

Dy fëmijë të vegjël suedezë përjetojnë shumë komedi dhe tragjedi të familjes së tyre…

Titulli origjinal Fanny och Alexander
Vlerësimi IMDb 8.1 45,207 votes
Vlerësimi TMDb 7.2 108 votes
Loading...