Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
× Nese Server 1 nuk ju punon, ateher shtyp " ZGJIDH SERVERIN " dhe zgjidh server 2, 3, 4 ose opsionet poshte pershkrimit!
720p
Fanny and Alexander (1982) HD

Fanny and Alexander (1982) HD

Dec. 17, 1982 (Sweden, France, West Germany)188 Min.R
Your rating: 0
10 1 vote

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Allan Edwall isOscar Ekdahl
Oscar Ekdahl
Ewa Fröling isEmilie Ekdahl
Emilie Ekdahl
Erland Josephson isIsak Jacobi
Isak Jacobi
Bertil Guve isAlexander Ekdahl
Alexander Ekdahl
Pernilla Allwin isFanny Ekdahl
Fanny Ekdahl
Jan Malmsjö isBishop Edvard Vergerus
Bishop Edvard Vergerus
Gunn Wållgren isHelena Ekdahl
Helena Ekdahl
Börje Ahlstedt isCarl Ekdahl
Carl Ekdahl
Gunnar Björnstrand isFilip Landahl
Filip Landahl

Permbledhje

Dy fëmijë të vegjël suedezë përjetojnë shumë komedi dhe tragjedi të familjes së tyre…

Titulli origjinalFanny och Alexander
Vlerësimi IMDb8.1 45,207 votes
Vlerësimi TMDb7.2 108 votes