Loading...
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
First Blood (1982) HD

First Blood (1982) HD

This time he's fighting for his life. Oct. 22, 1982 (USA) 93 Min. R
Your rating: 0
9 7 votes
Loading...

Video trailer

Foto

Drejtor

Ted Kotcheff
Director

Aktoret

Sylvester Stallone isJohn J. Rambo
John J. Rambo
Richard Crenna isCol. Samuel Trautman
Col. Samuel Trautman
Brian Dennehy isHope Sheriff Will Teasle
Hope Sheriff Will Teasle
Bill McKinney isState Police Capt. Dave Kern
State Police Capt. Dave Kern
Jack Starrett isDeputy Sgt. Arthur Galt
Deputy Sgt. Arthur Galt
Michael Talbott isDeputy Balford
Deputy Balford
Chris Mulkey isDeputy Ward
Deputy Ward
John McLiam isOrval the Dog Man
Orval the Dog Man
Alf Humphreys isDeputy Lester
Deputy Lester
David Caruso isDeputy Mitch
Deputy Mitch

Permbledhje

Një veteran i Vietnamit përdor aftësitë e tij luftarake kundër njeriut të ligjit në një qytet të vogël, kur ai e arreston dhe abuzon me të.

Titulli origjinal First Blood
Vlerësimi IMDb 7.7 180,895 votes
Vlerësimi TMDb 7.2 1195 votes
Loading...