Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007) HD

Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007) HD

Evil Must Be Confronted.Jun. 28, 2007 (USA)138 Min.R
Your rating: 0
10 19 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

David Yates
Director

Aktoret

Daniel Radcliffe isHarry Potter
Harry Potter
Rupert Grint isRon Weasley
Ron Weasley
Emma Watson isHermione Granger
Hermione Granger
Michael Gambon isAlbus Dumbledore
Albus Dumbledore
Ralph Fiennes isLord Voldemort
Lord Voldemort
Tom Felton isDraco Malfoy
Draco Malfoy
Robbie Coltrane isRubeus Hagrid
Rubeus Hagrid
Alan Rickman isSeverus Snape
Severus Snape
Maggie Smith isMinerva McGonagall
Minerva McGonagall
Helena Bonham Carter isBellatrix Lestrange
Bellatrix Lestrange

Pershkrimi

Me gjithë ato paralajmërime që Lordi Voldemort po kthehet, Harri dhe Dambëlldori do shënjestrohen nga autoritetet e Ministrisë së Magjisë, teksa një burokrate me autoritet Dolores Umbridxh, do të shpallet drejtoreshë në Hoguarts. Harri dhe miqtë e ti themelojnë “Ushtrinë e Dambëlldorit”.

Titulli origjinalHarry Potter and the Order of the Phoenix
Vleresimi IMDb7.5 387,684 votes
Vleresimi TMDb7.3 4640 votes