Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Harry Potter and the Sorcerers Stone (2001) HD

Harry Potter and the Sorcerers Stone (2001) HD

Let the Magic Begin.Nov. 16, 2001 (UK, USA)152 Min.PG
Your rating: 0
8.7 51 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Aktoret

Daniel Radcliffe isHarry Potter
Harry Potter
Rupert Grint isRon Weasley
Ron Weasley
Emma Watson isHermione Granger
Hermione Granger
Richard Harris isAlbus Dumbledore
Albus Dumbledore
Tom Felton isDraco Malfoy
Draco Malfoy
Robbie Coltrane isRubeus Hagrid
Rubeus Hagrid
Alan Rickman isSeverus Snape
Severus Snape
Maggie Smith isMinerva McGonagall
Minerva McGonagall
Richard Griffiths isVernon Dursley
Vernon Dursley
Ian Hart isQuirinus Quirrell
Quirinus Quirrell

Pershkrimi

I rritur nga një teze dhe xhaxha koprrac, një djalosh i ri me nam do t’i bashkohet Shkollës së Magjisë, Hoguartsit. Këu fillojnë aventurat e Harrit, njëri nga magjistarët më të mirë që ka ekzistuar në historinë e Hoguartsit.

Titulli origjinalHarry Potter and the Philosopher's Stone
Vleresimi IMDb7.5 478,743 votes
Vleresimi TMDb7.4 5334 votes
Loading...