Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Hot Fuzz (2007) HD

Hot Fuzz (2007) HD

Big cops. Small town. Moderate violence.Feb. 14, 2007 (UK, France, USA)121 Min.R
Your rating: 0
10 1 vote

VIDEO TRAILER

DISA FOTO NGA FILMI

DIREKTOR

Edgar Wright
Director

AKTORËT

Simon Pegg isNicholas Angel
Nicholas Angel
Nick Frost isPC Danny Butterman
PC Danny Butterman
Timothy Dalton isSimon Skinner
Simon Skinner
Jim Broadbent isInspector Frank Butterman
Inspector Frank Butterman
Paddy Considine isDS Andy Wainwright
DS Andy Wainwright
Rafe Spall isDC Andy Cartwright
DC Andy Cartwright
Adam Buxton isTim Messenger
Tim Messenger
Kevin Eldon isSergeant Tony Fisher
Sergeant Tony Fisher
Olivia Colman isPC Doris Thatcher
PC Doris Thatcher
Edward Woodward isTom Weaver
Tom Weaver

PËRSHKRIMI

Polici i jashtëzakonshëm i Londrës Nikolas Enxhëll transferohet padashur në një fshat të çuditshëm anglez dhe çiftëzohet me një partner të ri budalla. Ndërkohë, Nikolas dyshon një komplot të keq që ka përfshirë të gjithë banorët.

TITULLI ORIGJINALHot Fuzz
VLERSIMI IMDb7.9 371,190 votes
VLERSIMI TMDb7.4 1816 votes

FILMA TË NGJASHËM

Loading...