Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
× Nese Server 1 nuk ju punon, ateher shtyp " ZGJIDH SERVERIN " dhe zgjidh server 2, 3, 4 ose opsionet poshte pershkrimit!
720p
Ip Man 2 (2010) HD

Ip Man 2 (2010) HD

Behind every great martial artist lies a teacher.Apr. 21, 2010 (Hong Kong, China)109 Min.R
Your rating: 0
10 1 vote

Video trailer

Foto

Drejtor

Wilson Yip
Director

Aktoret

Sammo Hung isHung Chun-nam
Hung Chun-nam
Simon Yam isZhou Qing Quan
Zhou Qing Quan
Lynn Hung isCheung Wing-sing
Cheung Wing-sing
Fan Siu-Wong isJin Shanzhao
Jin Shanzhao
Lo Meng isMaster Law
Master Law
Huang Xiaoming isWong Shun-Leung
Wong Shun-Leung
Christian Kang Bachini isTwister supporter
Twister supporter
Ashton Chen isTsui Sai-Cheong
Tsui Sai-Cheong

Permbledhje

Filmi bazohet në emigrimin e mjeshtrit Yip Man në Hong Kong në 1949, me qëllim që të përhapte disiplinën e tij të arteve marciale Chun Wing.

Titulli origjinal葉問2: 宗師傳奇
Vlerësimi IMDb7.6 75,847 votes
Vlerësimi TMDb7.1 582 votes