Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Ip Man: The Final Fight (2013) HD

Ip Man: The Final Fight (2013) HD

Mar. 22, 2013 (Hong Kong)100 Min.PG-13
Your rating: 0
10 1 vote

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Herman Yau
Director

Aktoret

Anita Yuen isCheung Wing-Sing
Cheung Wing-Sing
Gillian Chung isChan Sei-Mui
Chan Sei-Mui
Jordan Chan isTang Sing
Tang Sing
Eric Tsang isNg Chung
Ng Chung
Jiang Lu-Xia isLee King
Lee King
Timmy Hung isLeung Sheung
Leung Sheung
Xiong Xin-Xin isLocal Dragon
Local Dragon
Marvel Chow isWang Dong
Wang Dong

Pershkrimi

Pas luftës në Hong Kong, mjeshtri legjendar i Wing Chung Ip Man vepron edhe njëherë, kur sfidat qe fillojnë si të thjeshta mes rivalëve të stilit kung fu, e tërheqin atë në botën e krimit dhe të rrezikshëm të Triadës. Perveç nderit qe duhet te mbroj, duhet të mbroj edhe jetën e tij, dhe nuk i mbetet asnjë zgjidhje tjetër përveçse të luftoj deri në fund.

Titulli origjinalYip Man: The Final Fight
Vleresimi IMDb6.2 8,246 votes
Vleresimi TMDb6 120 votes