Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Journey to the West: The Demons Strike Back (2017) HD

Journey to the West: The Demons Strike Back (2017) HD

Jan. 28, 2017 (China)109 Min.PG-13
Your rating: 0
10 3 votes

VIDEO TRAILER

DISA FOTO NGA FILMI

DIREKTOR

Tsui Hark
Director

AKTORËT

Kris Wu isTang Seng
Tang Seng
Lin Gengxin isSun Wukong
Sun Wukong
Yao Chen isGuanyin
Guanyin
Mengke Bateer isSha Wujing
Sha Wujing
Jelly Lin isWhite Bone Spirit
White Bone Spirit
Shu Qi isDuan Xiaojie
Duan Xiaojie

PËRSHKRIMI

“Udhëtim për në Perëndim” është një novelë Kineze e publikuar në shekullin e 16, gjatë Dinastisë Minge. Protagonisti i historisë është murgu Tang, një murg budist i cili niset në perëndim për të mbledhur shkrimet e shenjta dhe gjithashtu për të mposhtur demonët dhe forcat e keqija. Pasi ka bërë betimin e murgut për të mos përdorur dhumë atij i duhet të marrë e vete tre dishepujt e tij që do ta mbrojnë…

TITULLI ORIGJINAL西游伏妖篇
VLERSIMI IMDb5.6 766 votes
VLERSIMI TMDb7 3 votes

FILMA TË NGJASHËM

Loading...