Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Karbala (2015) HD

Karbala (2015) HD

Sep. 08, 2015 (Poland, Bulgaria)115 Min.N/A
Your rating: 0
10 2 votes

VIDEO TRAILER

DISA FOTO NGA FILMI

DIREKTOR

AKTORËT

Bartłomiej Topa isKapitan Kalicki
Kapitan Kalicki
Antoni Królikowski isSanitariusz Kamil Grad
Sanitariusz Kamil Grad
Leszek Lichota isKapral Maleńczuk "
Kapral Maleńczuk "
Michał Żurawski isSierżant Waszczuk "
Sierżant Waszczuk "
Tomasz Schuchardt isPorucznik Sobański
Porucznik Sobański
Zbigniew Stryj isGenerał Dąbek
Generał Dąbek
Piotr Żurawski isWaszczuk "
Waszczuk "
Mikołaj Roznerski isRóżdżyński "
Różdżyński "

PËRSHKRIMI

Viti 2004, vazhdon operacioni Liria e Irakut. Një batalion i përbërë nga ushtarë polakë dhe bullgarë gjenden të rrethuar nga kryengritësit irakianë, besnikë të udhëheqësit shiit Muqtada al-Sadr . Me furnizimet me ushqime dhe municion për luftën vetëm për 24 orë ata u luftuan për tri ditë…

TITULLI ORIGJINALKarbala
VLERSIMI IMDb6.3 647 votes
VLERSIMI TMDb5.2 9 votes

FILMA TË NGJASHËM

Loading...