Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
× Nese Server 1 nuk ju punon, ateher shtyp " ZGJIDH SERVERIN " dhe zgjidh server 2, 3, 4 ose opsionet poshte pershkrimit!
HD
King Arthur: Legend of the Sword (2017) HD

King Arthur: Legend of the Sword (2017) HD

From nothing comes a KingApr. 27, 2017 (USA)126 Min.R
Your rating: 10
8.7 19 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Guy Ritchie
Director

Aktoret

Charlie Hunnam isArthur Pendragon
Arthur Pendragon
Djimon Hounsou isSir Bedivere
Sir Bedivere
Aidan Gillen isGoosefat Bill Wilson
Goosefat Bill Wilson
Jude Law isVortigern
Vortigern
Eric Bana isKing Uther Pendragon
King Uther Pendragon
Tom Wu isGeorge
George
Neil Maskell isBack Lack
Back Lack

Permbledhje

Një film për Mbretin e Anglisë, Arturin, të cilit i vjedhin të drejtën e drejtimit të mbretërisë , derisa ai nxjerr shpatën nga guri jeta e tij kthehet kokëposhtë dhe ai është i detyruar të pranojë trashëgiminë e tij të vërtetë … nëse ai pëlqen apo jo.

Titulli origjinalKing Arthur: Legend of the Sword
Vlerësimi IMDb7.2 47,296 votes
Vlerësimi TMDb6.4 515 votes