Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Kingdom of Heaven (2005) HD

Kingdom of Heaven (2005) HD

Be without fear in the face of your enemies. Safeguard the helpless, and do no wrongMay. 03, 2005 (USA, UK, Spain, Germany, Morocco)144 Min.R
Your rating: 0
10 7 votes

VIDEO TRAILER

DISA FOTO NGA FILMI

DIREKTOR

Ridley Scott
Director

AKTORËT

Orlando Bloom isBalian de Ibelin
Balian de Ibelin
Eva Green isSibylla
Sibylla
Jeremy Irons isTiberias
Tiberias
Marton Csokas isGuy de Lusignan
Guy de Lusignan
Brendan Gleeson isReynald de Chatillon
Reynald de Chatillon
Liam Neeson isGodfrey de Ibelin
Godfrey de Ibelin
Edward Norton isKing Baldwin
King Baldwin

PËRSHKRIMI

Balian e Ibelin udhëton në Jeruzalem gjatë kryqëzatave të shekullit të 12-të, aty ai e gjen veten si mbrojtës të qytetit dhe popullin të tij.

TITULLI ORIGJINALKingdom of Heaven
VLERSIMI IMDb7.2 226,718 votes
VLERSIMI TMDb6.6 936 votes

FILMA TË NGJASHËM

Loading...