Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Merantau (2009) HD

Merantau (2009) HD

Aug. 06, 2009 (Indonesia)106 Min.R
Your rating: 0
6.5 4 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Pershkrimi

Sipas traditës së Minangkabaus… çdo fëmijë mashkull duhet të largohet nga familja një ditë, në kërkim të eksperiencës së jetës. Ky udhëtim plot sfida dhe vështirësi do të bëjë që ai të rritet. Një udhëtim i tillë njihet me emrin “Merantau”.

Titulli origjinalMerantau
Vleresimi IMDb6.8 7,855 votes
Vleresimi TMDb6.2 32 votes
Loading...