Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Mesrine Part 1: Killer Instinct (2008) HD

Mesrine Part 1: Killer Instinct (2008) HD

Oct. 22, 2008 (France, Canada, Italy)113 Min.R
Your rating: 0
10 2 votes

VIDEO TRAILER

DISA FOTO NGA FILMI

DIREKTOR

AKTORËT

Vincent Cassel isJacques Mesrine
Jacques Mesrine
Cécile De France isJeanne Schneider
Jeanne Schneider
Roy Dupuis isJean-Paul Mercier
Jean-Paul Mercier
Michel Duchaussoy isPierre André Mesrine
Pierre André Mesrine
Myriam Boyer isLa mère de Jacques Mesrine
La mère de Jacques Mesrine

PËRSHKRIMI

Historia fillon me vrasjet, ekzekutimet, të trafikut parisien të Zhak Mesrine. Përveç figurës së Zhak Mesrine si një gangster mediatik, narcisit dhe të dhunshëm, regjisori Jean-François Richet i ka konceptuar këta si dy filma të pavarur, dhe janë bazuar në autobiografinë e shkruar në burg nga vetë Mesrine (i cili lexohet Merin).

TITULLI ORIGJINALL'Instinct de mort
VLERSIMI IMDb7.6 27,535 votes
VLERSIMI TMDb7.3 203 votes

FILMA TË NGJASHËM

Loading...