Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Mongol (2007) HD

Mongol (2007) HD

Greatness comes to those who take it.Sep. 20, 2007 (Russia, Germany, Kazakhstan)120 Min.R
Your rating: 0
9.6 5 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Aktoret

Aliya isOelun
Oelun
Ba Sen isEsugei
Esugei
He Qi isDai-Sechen
Dai-Sechen
You Er isSorgan-Shira
Sorgan-Shira

Pershkrimi

Ky film tregon per jeten e hershme te Xhenxhis Kanit, i cili ishte nje skllav, para se te pushtonte gjysmen e botes, per fshire dhe Rusine, ne vitin 1206.

Titulli origjinalМонгол
Vleresimi IMDb7.3 38,902 votes
Vleresimi TMDb6.4 137 votes
Loading...