Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
My Name Is Khan (2010) HD

My Name Is Khan (2010) HD

I am Muslim and i am not a terroristFeb. 12, 2010 (India)145 Min.PG-13
Your rating: 0
10 5 votes

VIDEO TRAILER

DISA FOTO NGA FILMI

DIREKTOR

Karan Johar
Director

AKTORËT

Shah Rukh Khan isRizwan Khan
Rizwan Khan
Kajol isMandira Khan
Mandira Khan
Tanay Chheda isRizwan Khan (as a child)
Rizwan Khan (as a child)
Arif Zakaria isFaisal Rahman
Faisal Rahman
Nicolas Pajon isFrench Reporter
French Reporter

PËRSHKRIMI

Një burrë indian musliman me sindroma merr një sfidë për të folur për Presidentin seriozisht, dhe niset në një udhëtim ndër-vend.

TITULLI ORIGJINALMy Name Is Khan
VLERSIMI IMDb8.0 76,406 votes
VLERSIMI TMDb7.6 180 votes

FILMA TË NGJASHËM

Loading...