Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
× Nese Server 1 nuk ju punon, ateher shtyp " ZGJIDH SERVERIN " dhe zgjidh server 2, 3, 4 ose opsionet poshte pershkrimit!
720p
My Name Is Khan (2010) HD

My Name Is Khan (2010) HD

I am Muslim and i am not a terroristFeb. 12, 2010 (India)145 Min.PG-13
Your rating: 0
10 4 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Karan Johar
Director

Aktoret

Shah Rukh Khan isRizwan Khan
Rizwan Khan
Kajol isMandira Khan
Mandira Khan
Tanay Chheda isRizwan Khan (as a child)
Rizwan Khan (as a child)
Arif Zakaria isFaisal Rahman
Faisal Rahman
Nicolas Pajon isFrench Reporter
French Reporter

Permbledhje

Një burrë indian musliman me sindroma merr një sfidë për të folur për Presidentin seriozisht, dhe niset në një udhëtim ndër-vend.

Titulli origjinalMy Name Is Khan
Vlerësimi IMDb8.0 76,406 votes
Vlerësimi TMDb7.6 180 votes