Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Oblivion (2013) HD

Oblivion (2013) HD

Earth is a memory worth fighting forApr. 10, 2013 (USA)124 Min.PG-13
Your rating: 0
7.3 7 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Aktoret

Tom Cruise isJack Harper
Jack Harper
Morgan Freeman isMalcolm Beech
Malcolm Beech
Olga Kurylenko isJulia Rusakova Harper
Julia Rusakova Harper
Andrea Riseborough isVictoria Olsen
Victoria Olsen
David Madison isGrow Hall Survivor
Grow Hall Survivor

Pershkrimi

Është maji i vitit 2077. Bota është bërë e pabanueshme. Xhek Harper është një teknik që merret me riparimin e robotëve. Atij i duhen edhe 2 javë që të bashkohet me pjesën tjetër të njerëzimit, i cili ndodhet në Titan, një nga hënat e Saturnit. Por një ditë një kapsulë e vitit 2017 bie në Tokë dhe Xhek mëson nga një e mbijetuar që gjërat nuk janë siç mendonte ai.

Titulli origjinalOblivion
Vleresimi IMDb7.0 406,467 votes
Vleresimi TMDb6.4 4270 votes