Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
On the Basis of Sex (2018) HD

On the Basis of Sex (2018) HD

Her story made historyDec. 25, 2018 120 Min.
Your rating: 0
10 2 votes

VIDEO TRAILER

DISA FOTO NGA FILMI

DIREKTOR

Mimi Leder
Director

AKTORËT

Felicity Jones isRuth Bader Ginsburg
Ruth Bader Ginsburg
Armie Hammer isMartin D. Ginsburg
Martin D. Ginsburg
Sam Waterston isErwin Griswold
Erwin Griswold
Kathy Bates isDorothy Kenyon
Dorothy Kenyon
Cailee Spaeny isJane C. Ginsburg
Jane C. Ginsburg
Callum Shoniker isJames Steven Ginsburg
James Steven Ginsburg
Jack Reynor isJames H. Bozarth
James H. Bozarth
Stephen Root isProfessor Brown
Professor Brown
Ronald Guttman isProfessor Gerald Gunther
Professor Gerald Gunther

PËRSHKRIMI

Avokati i ri Ruth Bejdër Ginsburg me bashkëshortin e saj Marti do të sjellë një rast të ri përpara Gjykatës së Apelit të SHBA dhe do të përmbysë një shekull të diskriminimit seksual.

TITULLI ORIGJINALOn the Basis of Sex
VLERSIMI IMDb6.7 votes
VLERSIMI TMDb7.4 150 votes

FILMA TË NGJASHËM

Loading...