Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Papillon (2017)

Papillon (2017)

The greatest escape adventure ever toldJul. 26, 2018 133 Min.
Your rating: 10
9.3 12 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Michael Noer
Director

Aktoret

Rami Malek isLouis Dega
Louis Dega
Tommy Flanagan isMasked Breton
Masked Breton
Eve Hewson isNenette
Nenette
Ian Beattie isToussaint
Toussaint
Nina Seničar isLeper Woman
Leper Woman
Joel Basman isMaturette
Maturette

Pershkrimi

Henri Charriere, i quajtur “Papillon” për tatuazhin flutur mbi gjoksin e tij, është dënuar në Paris për një vrasje që nuk ka kryer. I dënuar me burgim të përjetshëm në koloninë penale të Guajans franceze, ai bëhet i fiksuar pas arratisjes. Pas planifikimit dhe ekzekutimit të një serie përpjekjesh të pabesë, por të dështuara, ai është dërguar në burgun famëkeq Devil’s Island, një vend nga i cili askush nuk ka ikur kurrë.

Titulli origjinalPapillon