Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Pawn Sacrifice (2014) HD

Pawn Sacrifice (2014) HD

On the board he fought the Cold War. In his mind he fought his madness.Sep. 16, 2015 115 Min.
Your rating: 0
7.5 2 votes

VIDEO TRAILER

DISA FOTO NGA FILMI

DIREKTOR

Edward Zwick
Director

AKTORËT

Tobey Maguire isBobby Fischer
Bobby Fischer
Lily Rabe isJoan Fischer
Joan Fischer
Peter Sarsgaard isFather Bill Lombardy
Father Bill Lombardy
Liev Schreiber isBoris Spassky
Boris Spassky
Sophie Nélisse isYoung Joan
Young Joan
Michael Stuhlbarg isPaul Marshall
Paul Marshall
Seamus Davey-Fitzpatrick isTeen Bobby Fischer
Teen Bobby Fischer
Conrad Pla isCarmine Nigro
Carmine Nigro
Aiden Lovekamp isYoung Bobby Fischer
Young Bobby Fischer

PËRSHKRIMI

E zhvilluar gjatë Luftës së Ftohtë, talenti amerikan i shahut, Bobi Fisher, e gjen veten mes dy superfuqive dhe problemeve të tij ndërsa sfidon Bashkimi Sovjetik…

TITULLI ORIGJINALPawn Sacrifice
VLERSIMI TMDb6.7 377 votes

FILMA TË NGJASHËM

Loading...