Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Pearl Harbor (2001) HD

Pearl Harbor (2001) HD

It takes a moment to change history. It takes love to change lives.May. 21, 2001 (USA)183 Min.PG-13
Your rating: 0
10 4 votes

VIDEO TRAILER

DISA FOTO NGA FILMI

DIREKTOR

Michael Bay
Director

AKTORËT

Ben Affleck isCapt. Rafe McCawley
Capt. Rafe McCawley
Josh Hartnett isCapt. Danny Walker
Capt. Danny Walker
Kate Beckinsale isNurse Lt. Evelyn Johnson
Nurse Lt. Evelyn Johnson
Cuba Gooding Jr. isPetty Officer Doris Miller
Petty Officer Doris Miller
Jon Voight isPresident Franklin Delano Roosevelt
President Franklin Delano Roosevelt
Alec Baldwin isLt. Col. James Doolittle
Lt. Col. James Doolittle
Tom Sizemore isSgt. Earl Sistern
Sgt. Earl Sistern
William Lee Scott isLt. Billy Thompson
Lt. Billy Thompson
Greg Zola isLt. Anthony Fusco
Lt. Anthony Fusco
Ewen Bremner isLt. Red Winkle
Lt. Red Winkle

PËRSHKRIMI

Pearl Harbor ndjek historinë e dy miqve më të mirë, Rafe dhe Danny, dhe dashuria e tyre e jetes se si ata të shkojnë jashtë për t’u bashkuar me luftën.

TITULLI ORIGJINALPearl Harbor
VLERSIMI IMDb6.1 266,476 votes
VLERSIMI TMDb6.5 1421 votes

FILMA TË NGJASHËM

Loading...