Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
× Nese Server 1 nuk ju punon, ateher shtyp " ZGJIDH SERVERIN " dhe zgjidh server 2, 3, 4 ose opsionet poshte pershkrimit!
720p
Pride and Glory (2008) HD

Pride and Glory (2008) HD

Truth. Honor. Loyalty. Family. What are you willing to sacrifice?Sep. 09, 2008 (USA, Germany)130 Min.R
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Gavin O'
Director

Aktoret

Edward Norton isRay Tierney
Ray Tierney
Jon Voight isFrancis Tierney
Francis Tierney
Colin Farrell isJimmy Eagan
Jimmy Eagan
Noah Emmerich isFrancis Tierney
Francis Tierney
Jennifer Ehle isAbby Tierney
Abby Tierney
John Ortiz isRuben Santiago
Ruben Santiago
Frank Grillo isEddie Carbone
Eddie Carbone
Shea Whigham isKenny Dugan
Kenny Dugan
Lake Bell isMegan Egan
Megan Egan

Permbledhje

Kodi moral i një familje është testuar kur Ray Tierney heton një rast që tregon skandalin e korrupsionit që përfshin vëllain e tij polic. Për Ray e vërteta është befasuese, Kutia e Pandorës kërcënon të përmbysë jo vetëm trashëgiminë e Tierney, por të gjithë NYPD.

Titulli origjinalPride and Glory
Vlerësimi IMDb6.7 54,186 votes
Vlerësimi TMDb6.3 195 votes