Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Prometheus (2012) HD

Prometheus (2012) HD

The Search for Our Beginning Could Lead to Our End.May. 30, 2012 (USA, UK)124 Min.R
Your rating: 0
9.3 9 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Ridley Scott
Director

Aktoret

Noomi Rapace isElizabeth Shaw
Elizabeth Shaw
Charlize Theron isMeredith Vickers
Meredith Vickers
Guy Pearce isPeter Weyland
Peter Weyland
Logan Marshall-Green isCharlie Holloway
Charlie Holloway
Rafe Spall isMillburn
Millburn

Pershkrimi

Një ekip hulumtuesish ka zbuluar një çelës për origjinën e njerëzimit në Tokë, dhe nisen për një udhëtim në qoshet e errëta të universit. Atje, ata duhet të luftojnë një betejë të tmerrshme për të shpëtuar të ardhmen e racës njerëzore.

Titulli origjinalPrometheus
Vleresimi IMDb7.0 475,230 votes
Vleresimi TMDb6.2 4248 votes