Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Rocky Handsome (2016) HD

Rocky Handsome (2016) HD

His Only Friend ... Her Only HopeMar. 25, 2016 119 Min.
Your rating: 0
9 1 vote

VIDEO TRAILER

DISA FOTO NGA FILMI

DIREKTOR

AKTORËT

John Abraham isKabir Ahlawat
Kabir Ahlawat
Shruti Haasan isRukshida Kabir Ahlawat
Rukshida Kabir Ahlawat
Nishikant Kamat isKevin Pereira
Kevin Pereira
Sharad Kelkar isDilip Sangodkar
Dilip Sangodkar
Suhasini Mulay isCarla Aunty
Carla Aunty
Teddy Maurya isLuke Ferriera
Luke Ferriera

PËRSHKRIMI

Kur një mafie droge rrëmben një vajzë 8-vjeçare, Kabir Ahlauati del në një mision për të gjetur rrëmbyesit dhe për ta shpëtuar vajzën nga rreziqet që i kanosen….

TITULLI ORIGJINALRocky Handsome
VLERSIMI IMDb6.8 votes
VLERSIMI TMDb5.9 36 votes

FILMA TË NGJASHËM

Loading...