Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Saints and Soldiers (2003) HD

Saints and Soldiers (2003) HD

Sep. 11, 2003 (USA)90 Min.PG-13
Your rating: 0
4 3 votes

VIDEO TRAILER

DISA FOTO NGA FILMI

DIREKTOR

Ryan Little
Director

AKTORËT

Larry Bagby isPrivate Shirl Kendrick
Private Shirl Kendrick
Alexander Polinsky isMedic Steven Gould
Medic Steven Gould
Kirby Heyborne isFlight Sergeant Oberon Winley
Flight Sergeant Oberon Winley
Corbin Allred isCorporal Nathan '
Corporal Nathan '
Melinda Renee isCatherine
Catherine
Jeff Birk isRadio Announcer
Radio Announcer
Ben Gourley isPrivate McKinley
Private McKinley
Chris Clark isAmerican Soldier #1
American Soldier #1

PËRSHKRIMI

Katër ushtarë amerikanë dhe një Britanez duke luftuar në Europë gjatë Luftës së Dytë Botërore për t’u kthyer në territorin e aleatëve, pasi u ndanë nga forcat amerikane gjatë masakrës historike në Malmedy.

TITULLI ORIGJINALSaints and Soldiers
VLERSIMI IMDb6.8 18,251 votes
VLERSIMI TMDb6.6 77 votes

FILMA TË NGJASHËM

Loading...