Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Sanju (2018) HD

Sanju (2018) HD

One Man... Many LivesJun. 29, 2018 161 Min.
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Aktoret

Ranbir Kapoor isSanjay Dutt
Sanjay Dutt
Paresh Rawal isSunil Dutt
Sunil Dutt
Vicky Kaushal isKamlesh Kanhaiyalal Kapasi
Kamlesh Kanhaiyalal Kapasi
Anushka Sharma isWinnie Diaz
Winnie Diaz
Dia Mirza isManyata Dutt
Manyata Dutt
Manisha Koirala isNargis Dutt
Nargis Dutt
Jim Sarbh isZubin Mistry
Zubin Mistry

Pershkrimi

“Veprimet e gabuara krijojnë histori interesante” do ishte shprehja që përkufizon jetën e Sanxhus. Por pas shumë vitesh kur të tërë kanë krijuar histori mbi jetën e tij, ai vendos të marr në dorë situatën dhe të rrëfej të vërtetën…

Titulli origjinalसंजू
Vleresimi IMDb8.1 votes
Vleresimi TMDb7.8 50 votes