Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Song of the Sea (2014) HD

Song of the Sea (2014) HD

Let the song of the sea sway your heart...Sep. 06, 2014 (Ireland, Denmark, Belgium, Luxembourg, France)93 Min.PG
Your rating: 0
9.8 4 votes

VIDEO TRAILER

DISA FOTO NGA FILMI

DIREKTOR

Tomm Moore
Director

AKTORËT

Brendan Gleeson isConor / Mac Lir (voice)
Conor / Mac Lir (voice)
Fionnula Flanagan isGranny / Macha (voice)
Granny / Macha (voice)
David Rawle isBen (voice)
Ben (voice)
Pat Shortt isLug (voice)
Lug (voice)
Jon Kenny isFerry Dan / The Great Seanachaí (voice)
Ferry Dan / The Great Seanachaí (voice)
Lisa Hannigan isBronach (voice)
Bronach (voice)
Liam Hourican isSpud / Bus Driver (voice)
Spud / Bus Driver (voice)
Kevin Swierszcz isYoung Ben (voice)
Young Ben (voice)

PËRSHKRIMI

Sirsha, një vajzë e vogël e cila mund të shndërrohet në një fokë, fillon një aventurë me vëllanë e saj për të shpëtuar botën e shpirtrave dhe qëniet e tjera magjike si ajo.

TITULLI ORIGJINALSong of the Sea
VLERSIMI IMDb8.1 32,355 votes
VLERSIMI TMDb8.1 339 votes

FILMA TË NGJASHËM

Loading...