Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
IT (2017) HD

IT (2017) HD

From the King of terror, a chilling new dimension in horror.Nov. 18, 1990 (USA)192 Min.R
Your rating: 0
10 3 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Aktoret

Harry Anderson isRichard Tozier
Richard Tozier
Dennis Christopher isEddie Kaspbrak
Eddie Kaspbrak
Richard Masur isStanley Uris
Stanley Uris
Tim Reid isMichael Hanlon
Michael Hanlon
John Ritter isBenjamin Hascom
Benjamin Hascom
Richard Thomas isWilliam Denbrough
William Denbrough
Jonathan Brandis isWilliam Denbrough - Age 12
William Denbrough - Age 12
Brandon Crane isBenjamin Hascom - Age 12
Benjamin Hascom - Age 12
Adam Faraizl isEddie Kaspbrak - Age 12
Eddie Kaspbrak - Age 12

Pershkrimi

Një seri vrasjesh bën që Mike Hanlon të dyshojë se kërcënimi i mbinatyrshëm që ai dhe një grup miqsh luftuan si fëmijë u kthye. Ai fillon t’i thërrasë miqtë e tij për t’iu kujtuar atyre betimin që u betuan: nëse kthehej përsëri, ata do të ktheheshin në Derry për të bërë përsëri betejën.

Titulli origjinalStephen King's It
Vleresimi IMDb6.9 82,996 votes
Vleresimi TMDb6.6 785 votes