Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
The 33 (2015) HD

The 33 (2015) HD

Hope Runs DeepAug. 06, 2015 (Chile, USA)120 Min.PG-13
Your rating: 10
9.3 4 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Aktoret

Antonio Banderas isMario Sepúlveda
Mario Sepúlveda
Rodrigo Santoro isLaurence Golborne
Laurence Golborne
Juliette Binoche isMaría Segovia
María Segovia
James Brolin isJeff Hart
Jeff Hart
Mario Casas isÁlex Vega
Álex Vega
Kate del Castillo isKatty Valdivia
Katty Valdivia
Cote de Pablo isJessica Salgado
Jessica Salgado
Bob Gunton isPresident Sebastián Piñera
President Sebastián Piñera

Pershkrimi

Bazuar në një ngjarje të vërtetë ku një minierë ari dhe bakri zë brenda 33 minatorë të cilët mbijetojnë 69 ditë…

Titulli origjinalThe 33
Vleresimi IMDb6.9 26,033 votes
Vleresimi TMDb5.8 326 votes