Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
The Danish Girl (2015) +18

The Danish Girl (2015) +18

Find the courage to be yourself.Nov. 27, 2015 120 Min.
Your rating: 0
9.5 2 votes

VIDEO TRAILER

DISA FOTO NGA FILMI

DIREKTOR

Tom Hooper
Director

AKTORËT

Eddie Redmayne isEinar Wegener / Lili Elbe
Einar Wegener / Lili Elbe
Alicia Vikander isGerda Wegener
Gerda Wegener
Ben Whishaw isHenrik Sandahl
Henrik Sandahl
Sebastian Koch isDr. Kurt Warnekros
Dr. Kurt Warnekros
Pip Torrens isDr. Jens Hexler
Dr. Jens Hexler

PËRSHKRIMI

Një histori imagjinare dashurie e frymëzuar nga jetët e artistëve danezë, Ajnër Vejnër dhe Gerda Vejnër. Martesa e Ajnërit dhe Gerdës zhvillohet ndërkohë që ata lundrojnë në udhëtimin nismëtar të Ajnërit, si një pionier transgjinor…

TITULLI ORIGJINALThe Danish Girl
VLERSIMI IMDb7.1 votes
VLERSIMI TMDb7.6 3285 votes

FILMA TË NGJASHËM

Loading...