Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
The Gold Rush (1925) HD

The Gold Rush (1925) HD

The World's Greatest Laughing Picture!Jun. 26, 1925 (USA)95 Min.NOT RATED
Your rating: 0
0 0 votes

VIDEO TRAILER

DISA FOTO NGA FILMI

DIREKTOR

AKTORËT

Charlie Chaplin isThe Lone Prospector
The Lone Prospector
Mack Swain isBig Jim McKay
Big Jim McKay
Tom Murray isBlack Larsen
Black Larsen
Henry Bergman isHank Curtis
Hank Curtis
Malcolm Waite isJack Cameron
Jack Cameron
Harry Arras isMan in Dance Hall (uncredited)
Man in Dance Hall (uncredited)
James Dime isMan in Dance Hall (uncredited)
Man in Dance Hall (uncredited)
Charles Force isMan in Dance Hall (uncredited)
Man in Dance Hall (uncredited)
J.C. Fowler isMan in Dance Hall (uncredited)
Man in Dance Hall (uncredited)

PËRSHKRIMI

Tramp shkon në Klondike në kërkim të arit dhe e gjen atë dhe më shumë.

TITULLI ORIGJINALThe Gold Rush
VLERSIMI IMDb8.2 72,459 votes
VLERSIMI TMDb7.6 243 votes

FILMA TË NGJASHËM

Loading...