Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
The Great Gatsby (2013) HD

The Great Gatsby (2013) HD

Reserving judgments is a matter of infinite hope... I come to the admission that it has a limit.May. 10, 2013 (Australia, USA)143 Min.PG-13
Your rating: 1
8.7 7 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Baz Luhrmann
Director

Aktoret

Tobey Maguire isNick Carraway
Nick Carraway
Carey Mulligan isDaisy Buchanan
Daisy Buchanan
Joel Edgerton isTom Buchanan
Tom Buchanan
Elizabeth Debicki isJordan Baker
Jordan Baker
Isla Fisher isMyrtle Wilson
Myrtle Wilson
Jason Clarke isGeorge Wilson
George Wilson
Amitabh Bachchan isMeyer Wolfsheim
Meyer Wolfsheim
Callan McAuliffe isTeen Jay Gatsby
Teen Jay Gatsby

Pershkrimi

Xh. Gatsbi një njeri shumë ambicioz që e nisi nga zeroja dhe arriti të bëhej një njeri shumë i pasur përpiqet të rifitojë dashurinë e tij të humbur para pesë vjetësh.

Titulli origjinalThe Great Gatsby
Vleresimi IMDb7.3 383,195 votes
Vleresimi TMDb7.2 3036 votes