Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
The Hunger Games: Catching Fire (2013) HD

The Hunger Games: Catching Fire (2013) HD

Every revolution begins with a spark.Nov. 15, 2013 146 Min.
Your rating: 10
10 3 votes

VIDEO TRAILER

DISA FOTO NGA FILMI

DIREKTOR

AKTORËT

Jennifer Lawrence isKatniss Everdeen
Katniss Everdeen
Josh Hutcherson isPeeta Mellark
Peeta Mellark
Liam Hemsworth isGale Hawthorne
Gale Hawthorne
Woody Harrelson isHaymitch Abernathy
Haymitch Abernathy
Elizabeth Banks isEffie Trinket
Effie Trinket
Philip Seymour Hoffman isPlutarch Heavensbee
Plutarch Heavensbee
Stanley Tucci isCaeser Flickerman
Caeser Flickerman
Donald Sutherland isPresident Snow
President Snow

PËRSHKRIMI

Katniss Everdeen dhe Peeta Mellark behen shenjestra e Kapitolit pasi fituan lojrat e kaluara te urise. Duhen te marrin serisht pjese ne lojrat e radhes per te mos pasur kryengritje nga zona te pakenqaura me vendimin e Kapitolit qe thyen rregullat dhe nxoren dy fitues.

TITULLI ORIGJINALThe Hunger Games: Catching Fire
VLERSIMI IMDb7.5 votes
VLERSIMI TMDb7.4 9288 votes

FILMA TË NGJASHËM

Loading...