Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
The Lord of the Rings I (2001) HD

The Lord of the Rings I (2001) HD

One ring to rule them allDec. 18, 2001 (New Zealand, USA)178 Min.PG-13
Your rating: 0
9.5 12 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Aktoret

Elijah Wood isFrodo Baggins
Frodo Baggins
Ian McKellen isGandalf the Grey
Gandalf the Grey
Liv Tyler isArwen Evenstar
Arwen Evenstar
Sean Bean isBoromir
Boromir
Billy Boyd isPeregrin '
Peregrin '

Pershkrimi

Një hobit i pafajshëm udhëton me tetë shokë për te zjarret e Malit Doom që të shkatërrojë Unazën dhe lordin e zi Sauron përgjithmonë.

Titulli origjinalThe Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
Vleresimi IMDb8.8 1,311,058 votes
Vleresimi TMDb7.9 7242 votes